Jonge Zonnebootbouwers Strijden in Heusden: het was een spannende laatste race van het seizoen!
Ook in de vestingstad Heusden scheen de zon op zaterdag 29 juni waar er een mooie sfeer heerste tijdens de derde en tevens laatste race van de Young Solar Challenge. Jongeren van 11 tot 17 jaar gingen met hun zelfgebouwde zonneboten de strijd aan om de felbegeerde titel Nederlands Kampioen. Onder toeziend oog van enthousiaste toeschouwers en in stralend zonlicht vochten de teams in de RC-Solar en Young Solar klasse om elke meter.
Wolvega en Drachten domineren in Heusden
De spanning was voelbaar tijdens de races. In de RC-Solar klasse waren het opnieuw de teams van het Linde College uit Wolvega dat het goed deed. Maar er was ook strijd met het Johannes Fontanus College uit Barneveld.
In de Young Solar klasse was het uiteindelijk voor de vierde keer dat het Drachtster Lyceum de grootste beker mee naar huis mocht nemen. Het Candea College / Young HAN uit Arnhem was een serieuze tegenstander, maar dit team behaalde niet genoeg punten dit weekend om aan kop te blijven. Het Da Vinci College uit Leiden heeft alle wedstrijden erg steady gevaren en nam daarom de beker voor de derde plek in ontvangst.

Een geslaagd weekend vol techniek en sportiviteit
De organisatie van de Young Solar Challenge kijkt terug op een zeer geslaagde dag in Heusden. De races waren spannend, de sfeer was uitbundig en het publiek genoot zichtbaar van de prestaties van de jonge talenten. “We zijn erg blij met de grote opkomst en de sportieve strijd die we vandaag hebben gezien,” aldus een woordvoerder van de organisatie. “De Young Solar Challenge laat zien dat er veel jong talent is in Nederland op het gebied van techniek en duurzaamheid.”

Terugkeer naar Heusden: Camping op Bedrijfsterrein VPT Versteeg!
Terugkeren naar Heusden was voor de Young Solar Challenge een waar feest. Oude bekenden werden weer ontmoet en het netwerk kon worden uitgebreid. Extra bijzonder was dat we dankzij de gastvrijheid van VPT Versteeg een camping op hun bedrijfsterrein mochten realiseren. Dit past perfect bij de visie van de Young Solar Challenge, die verbindingen tussen techniek, onderwijs en bedrijfsleven hoog in het vaandel draagt.
De samenwerking met VPT Versteeg is een mooi voorbeeld van hoe de Young Solar Challenge meer is dan alleen een race. Het evenement brengt mensen samen en stimuleert innovatie op het gebied van techniek en duurzaamheid. We zijn VPT Versteeg enorm dankbaar voor hun gastvrijheid en flexibiliteit.

Seizoen 2024 ten einde, 2025 komt eraan!
Het elfde seizoen zit erop en met veel enthousiasme zijn alle evenementen georganiseerd. De Young Solar Challenge kijkt al vooruit en is al druk bezig met het plannen van het 2025 seizoen. Wederom zal de Elfstedentocht gevaren worden onder de vlag van The Ultimate Solar Boat Challenge en de proloog (de eerste wedstrijd) zal in Emmeloord gaan plaats vinden! Zodra de data bekend zijn, worden deze natuurlijk gedeeld.
RC-Solar Klasse – Top 3 in Heusden
🥇 Sharknado, Johannes Fontanus College, Barneveld
🥈 Flyers, Linde College, Wolvega
🥉 Water Pegasus, Stedelijk Gymnasium Arnhem, Arnhem
Young Solar Klasse – Top 3 in Heusden
🥇 Het Drachtster Lyceum, Drachten
🥈 Johannes Fontanus College, Barneveld
🥉 Da Vinci College, Leiden
NK Uitslagen:
Nederlands Kampioen RC-Solar klasse:
RC-Solar Klasse – Winnaars 2024
🥇 Mojito, Linde College, Wolvega
🥇 Flyers, Linde College, Wolvega
🥇 Sharknado, Johannes Fontanus College, Barneveld
🥈 Water Pegasus, Stedelijk Gymnasium Arnhem, Arnhem
🥉 Berta, Linde College, Wolvega
Overall NK RC-Solar Klasse uitslagen
Nederlands Kampioen Young Solar klasse:
🥇 Het Drachtster Lyceum, Drachten
🥈 Candea College, Arnhem
🥉 Da Vinci College, Leiden
Overall NK YS Solar Klasse uitslagen
Klik hier om alle foto’s te bekijken.
