Young Solar School

De Young Solar School is een onderdeel van de Young Solar Challenge waarbij leerlingen de mogelijkheid hebben om innovatieve en kansrijke ideeën uit te werken in een meesterproef. Deze meesterproef zal dan uiteindelijk getest worden om vervolgens meegenomen te worden in de Young Solar Challenge. Vanuit de organisatie wordt een expert aangewezen die de begeleiding doet.

Op deze pagina staan de tot nu toe uitgevoerde meesterproeven. In sommige gevallen kan de informatie die de onderzoeksgroepen hebben verkregen ook toegepast worden in jullie eigen team. Het kan ook worden gezien als inspiratie voor jullie eigen meesterproef.

Als jullie de uitgewerkte meesterproeven bekijken, zal duidelijk worden dat het uiteenlopende vraagstellingen kunnen zijn. Jullie kunnen de meesterproef vanuit een technische hoek bekijken, maar juist ook vanuit de organisatorische hoek.

Een eigen meesterproef doen

Op de middelbare school moet er in de bovenbouw vaak een onderzoek worden uitgevoerd, zoals een profielwerkstuk. Misschien lijkt het jullie wel leuk om dit onderzoek uit te voeren voor de Young Solar Challenge. Indien jullie goed weten te onderbouwen waarom jullie een bepaalde meesterproef willen uitvoeren, krijgen jullie bij de Young Solar School de kans om een expert vanuit de organisatie toegewezen te krijgen. Vanuit de organisatie juichen wij pro-activiteit toe en als jullie een goed idee denken te hebben voor ons als organisatie, dan willen wij jullie hierin graag ondersteunen.

De richtingen waar jullie aan kunnen denken voor de meesterproef zijn als volgt:

  • Technische richting
  • Organisatorische richting
  • Media en communicatie richting

Hebben jullie een goed idee en lijkt het jullie leuk om een meesterproef uit te voeren voor de Young Solar Challenge? Stuur dan een mail naar: info@youngsolarchallenge.nl.

Kom onderzoek doen bij de Young Solar School!

Projecten

Een aantal leerlingen gingen jullie al vooraf met het uitvoeren van een meesterproef voor de Young Solar Challenge. Tot nu toe zijn er drie meesterproeven afgerond. Hieronder kunnen jullie zien over welke onderwerpen deze meesterproeven gingen. Lees vooral de interessante uitkomsten eens door en doe inspiratie op voor jullie eigen onderzoek!

Telemetrie | Emelwerda College

Fynn van der Wal, Ivan Bark en Jelte van der Meer van het Emelwerda College in Emmeloord hebben een systeem ontwikkeld die gegevens tijdens de Young Solar Challenge naar de kant stuurt en visualiseert. Hieronder vertellen zij meer over deze opdracht en de Young Solar Challenge.

Even voorstellen
Fynn van der Wal (17) | Ivan Bark (18) | Jelte van der Meer (17)

Fynn, Ivan en Jelte van het Emelwerda College te Emmeloord vertellen hieronder kort meer over het project waar zij zich mee bezig hebben gehouden voor de Young Solar School.

Tijdens de wedstrijden van de Young Solar Challenge is een goede tactiek erg van belang. Deze tactieken zijn helaas lastig te ontwikkelen, omdat de leerlingen op de kant tijdens de wedstrijd geen toegang hebben tot alle variabelen en gegevens van de boot. Wij hebben tijdens onze tijd in de Young Solar Challenge een systeem ontwikkeld die deze gegevens doorstuurt naar de kant en visualiseert. Onze opdracht is om andere teams ook te voorzien van zo’n zelfde systeem. Dit doen we door ons eigen systeem te verbeteren en dan een lespakket te creëren waarmee wij de leerlingen stap voor stap leren hoe ze zo’n zelfde systeem kunnen creëren.

Waarom hebben jullie juist deze opdracht uitgekozen om te delen met andere Young Solar teams?
Wij hebben voor deze opdracht gekozen omdat wij graag iets in deze richting zochten en omdat wij graag andere teams willen helpen met het verbeteren van hun eigen prestaties en hun eigen vaardigheden te verbeteren.

Wat vind je ervan dat jullie opdracht onder de Young Solar School valt?
Wij vinden dit een eer en zijn benieuwd waar ons dit brengt. Wij staan altijd open voor iets nieuws en leuks dus wij werken graag mee.

Wat is je het meeste bijgebleven toen jezelf meedeed met de Young Solar Challenge?
Het gene wat ons het meeste is bijgebleven zijn de wedstijd weekenden en de sfeer binnen het team. Wij zijn als team een hele hechte groep geworden en dat is het leukste en meest bijblijvende voor ons.

Documenten
Telemetrie eindverslag
Telemetrie instructies
Rapsberry Pi software opzet

Welke rechtsvorm? | d’Oultremontcollege

Fenna van Heuven en Nina van Oostrom van het d'Oultremontcollege in Drunen hebben onderzocht hoe het Young Solar project in juridische vorm vormgegeven kon worden. Hieronder vertellen zij meer over deze opdracht en de Young Solar Challenge.

Even voorstellen
Fenna van Heuven (16) en Nina van Oostrom (17)

Fenna en Nina van het d'Oultremontcollege vertellen hieronder kort meer over het project waar zij zich mee bezig hebben gehouden voor de Young Solar School.

De juridische zelfstandigheid van het Young Solar project. We gaan uitzoeken hoe we het Young Solar project buiten de school kunnen regelen.

Waarom hebben jullie juist deze opdracht uitgekozen om te delen met andere Young Solar teams?
Het leek ons interessant om uit te zoeken hoe we het Young Solar project in een juridische vorm met meer zelfstandigheid voor de leerlingen en minder verantwoordelijkheid voor de school vorm kunnen geven. Deze opdracht doen we voor ons profielwerkstuk. Na een aantal telefoontjes kwamen we te weten over de Young Solar School. Het leek ons een mooi initiatief waar we graag aan mee willen werken, zodat meerdere teams er gebruik van kunnen maken.

Wat vind je ervan dat jullie opdracht onder de Young Solar School valt?
Wij vinden het fijn dat we op deze manier andere teams kunnen helpen in het groter en breder opzetten van het project.

Wat is je het meest bijgebleven van de Young Solar Challenge?
Fenna: Mij is de race in Heusden het meeste bijgebleven. Toen zat ik nog niet in het bouwteam, maar was ik bezig met de sponsoringen en heb ik, samen met Nina, bijgedragen aan het organiseren van dit evenement. Het was de eerste race die ik gezien heb, wat het heel indrukwekkend maakte. Het was een gave ervaring.
Nina: Ik weet ook heel veel van de race in Heusden. Ook voor mij was het de eerste race die ik gezien heb. Ik vond het een leuk gezicht om alle bootjes in het water te zien. Wat mij ook is bijgebleven, is een van de open dagen waar we met onze boot mochten staan. Hier hebben we heel veel kinderen en volwassenen verteld over onze ervaringen en het project. Ook hebben we er een aantal sponsoren aan overgehouden.

Documenten
d'Oultremontcollege welke rechtsvorm Young Solar School

Hydrofoils | Bogermancollege

Jorien van der Zande en Fenna van Dijk van het csg Bogerman in Sneek hebben een hydrofoils te bouwen voor een V5-solarboot. Hieronder vertellen zij meer over deze opdracht en de Young Solar Challenge. Hieronder vertellen zij meer over de opdracht en de Young Solar Challenge.

Even voorstellen
Jorien van der Zande en Fenna van Dijk

Fenna van Dijk en Jorien van der Zande van het csg Bogerman te Sneek vertellen hieronder kort meer over het project waar zij zich mee bezig hebben gehouden voor de Young Solar School.

Onze meesterproef gaat over het produceren van hydrofoils voor een V5-solarboot. Onze taak in dit project was om deze hydrofoils te bouwen. Door deze hydrofoils te monteren onder een

V5-solarboot willen wij bereiken dat de boot sneller gaat.

Waarom hebben jullie juist deze opdracht uitgekozen om te delen met andere Young Solar teams?
Door een extra uitdaging toe te voegen aan de young Solar Challenge willen wij meer jongeren enthousiast maken om deel te nemen.

Wat vind je ervan dat jullie opdracht onder de Young Solar School valt?
Dit vinden wij super leuk! Zo wordt ons project misschien een inspiratiebron voor anderen.

Wat is je het meest bijgebleven van de Young Solar Challenge?
Het plezier dat we hebben meegemaakt is onvergetelijk. We hebben gaandeweg ontzettend veel geleerd en we zijn blij, ondanks het weinige vertrouwen, we toch ons doel hebben bereikt.

Documenten
Hydrofoils_Adviesrapport Meesterproef